UBYTOVÁNÍ - DOMOV MLÁDEŽE

Ubytování v Domově mládeže

Výchova mimo vyučování je na Střední škole André Citroëna zajištěna prostřednictvím domova mládeže, jehož činnost zabezpečují kvalifikovaní vychovatelé.

Domov mládeže je součástí školy s lůžkovou kapacitou 80 míst. Studenti a studentky jsou přijímáni na základě podané přihlášky k ubytování na daný školní rok.

Provoz DM je od neděle 17.00 hodin do pátku do 15.00 hodin. Žáci jsou ubytováni na dvou až třílůžkových pokojích, v buňkách s vlastním WC a umývárnami na patrech. Součástí každého patra je čajová kuchyňka se základním kuchyňským vybavením – varná konvice, mikrovlnná trouba, lednice, nábytek ke stolování. Ke studiu mohou využívat studovnu - posluchárnu.

Široká nabídka aktivit pro využívání volného času pro ubytované žáky je jednou z našich priorit. V této oblasti nabízíme našim studentům zajímavé a mnohdy i nadstandardní možnosti jak trávit volný čas. Žáci mohou využívat sportovní halu, v zimě přetlakovou halu, školní bazén, posilovnu a hřiště s umělým povrchem. Jako jedna z mála škol v republice má naše škola vlastní tělovýchovnou jednotu a školní sportovní klub.
Studenti mají po celý den možnost bezplatného přístupu ke školní síti internetu, která je rozvedena nejen po škole a pracovištích odborného výcviku, ale také na domov mládeže.

Image

Široká je také nabídka kulturních aktivit přímo ve škole, nebo v kulturních zařízeních města Boskovice.
Samozřejmostí je vybavení společenské místnosti velkoplošnou televizí, satelitním přijímačem a domácím kinem. Studenti mohou ve svém volném čase využívat i multimediální učebnu vybavenou domácím kinem, videem, televizí a dataprojektorem s promítací plochou 2 x 2 metry.

Na DM pracuje také kroužek společenské výchovy, jehož členové se seznamují s pamětihodnostmi našeho města, navštěvují muzea, výstavy a další kulturní akce pořádané v Boskovicích.

V průběhu celého roku nabízíme spolupráci se školním psychologem, metodikem prevence a výchovným poradcem.

Nedílnou každoroční studentskou událostí je účast v kurzech tance a společenské výchovy pořádaných KZMB a Sokolem v Boskovicích. Studenti mají také možnost využívat a navštěvovat jak školní, tak i městskou knihovnu.

Stravování a ubytování
Celodenní stravování mají ubytovaní žáci zajištěno v moderní jídelně školy. Žáci mají možnost odebírat snídaně, svačiny, oběd (výběr ze dvou variant), večeře se podává teplá i studená.

Měsíční úplata za ubytování žáka na DM je za dvoulůžkový a třílůžkový pokoj 1 600 Kč, a za čtyřlůžkový pokoj 900 Kč a celodenní stravování ve školní jídelně 2 600 Kč.

Podrobné informace naleznete zde: Stravování

Informace potřebné pro platbu:
Zálohy jsou vybírány pouze inkasní platbou, tzn. že jednorázově nastavíte ve svém internetovém bankovnictví nebo na pobočce své banky "povolení inkasa (souhlas s inkasem)".

číslo účtu příjemce platby (číslo protiúčtu) ........ 115-7502980207/0100

limit jednotlivé platby ............................................ 4 200 Kč

frekvence ................................................................. měsíčně


Dokumenty:

Kritéria pro přijímání žáků k ubytování na domov mládeže pro školní rok 2023/2024

Přihláška na domov mládeže

Denní režim domova mládeže

Vnitřní řád domova mládeže

ŠVP domova mládeže

Zajímá Vás něco, co jste zatím na našem webu nenašli?

Neváhejte nás kontaktovat, rádi zodpovíme Vaše dotazy

Kontaktní údaje

Střední škola André Citroëna Boskovice, příspěvková organizace
náměstí 9. května 2153/2a, 680 11 Boskovice
IČO: 00056324
+420 516 426 200