Muzeum zemědělské techniky

MOTTO: Historie učí budocnost

Z hlediska oborového, muzejně technického, jakož i z hlediska památkové ochrany představuje sbírka historických strojů unikátní celek prvořadého významu pro moravský region. První cenné exponáty byly na SŠ André Citroëna shromážděny na počátku 70. let s cílem přiblížit žákům technických oborů doklad o vývoji strojů, zejména motorů na různé druhy pohonů.

Z produkčního hlediska sbírka obsahuje jak výrobky českých a moravských továren, tak výrobky světové provenience (Škoda, Praga Wikov, Svoboda, Zetor, Slávia, Lorenc, Benz, Kokora, Lanz Bulldog, Famo, Fordson, Farmall, Massey Harris, MC Cormick a jiné), používané v období první masové mechanizace zemědělství v Čechách a na Moravě. Sbírka je umístěna v nově vybudovaném pavilonu v areálu SŠ André Citroëna. Součástí je též soubor exponátů dobového nářadí zapůjčených Moravským vlastivědným muzeem a Muzeem Boskovicka.
Část sbírky a mnohem více je také uloženo v Muzeu zemědělských strojů Hoštice – Heroltice (https://muzeumhostice.cz).
Provozovatel: Muzeum Boskovicka

Otevřeno:
od 1. do 30. dubna – soboty a neděle (mimo tyto dny pouze předem ohlášené zájezdy)
od 1. května do 30. září – úterý až neděle
od 1. do 31. října – soboty a neděle (mimo tyto dny pouze předem ohlášené zájezdy)

Provozní doba:
úterý až pátek: 10:00 – 12:00, 12:30 – 17:00