Studentské soutěže ve školním roce 2019/2020
Škola AC » O škole » Studentské soutěže » Studentské soutěže ve školním roce 2019/2020

 

 

Soutěž v poskytování laické první pomoci!

Dne 22. 10. 2019 se studenti třetího ročníku oboru Bezpečnostně právní činnost zúčastnili na Vyšší odborné škole zdravotnické a Střední zdravotnické škole v Praze 4 soutěže v poskytování laické první pomoci. V opravdu těžké konkurenci zkušenějších týmů i ze zdravotnických škol se naši studenti museli vypořádat s několika modelovými situacemi, jako je např. poskytnutí první pomoci při autonehodě, dále si pak museli poradit při vdechnutí cizího tělesa, ošetřit úraz po pádu na kolečkových bruslích, či ošetřit poranění střepem. Jako dobře sehraný tým zvládli i práci ve výškách. I když se naši studenti v této soutěži neumístili na medailových pozicích, patří jim velké díky za reprezentaci školy.

 

Máme nejlepší fotbalisty na okrese!

Úžasné 1. místo z 5 týmů na okresním kole středních škol v kopané v Blansku.

 

Úžasné 1. místo v soutěži MÁŠ NA TO!

Dne 24. 9. 2019 proběhla v areálu SKP Kometa Brno pod záštitou Policejního prezidenta ČR, hejtmana JmK, Krajského ředitelství policie Jmk, Sportovního klubu policie Kometa a ředitele divize Morava Zdravotní pojišťovny MV ČR soutěž smíšených tříčlenných týmů studentů středních škol Jihomoravského kraje. Studenti poměřili své síly při zvládání fyzických testů, které musí splnit i uchazeči hlásící se do služebního poměru. Součástí soutěže byl i dopravní test. Program byl obohacen o ukázky policejní techniky a dynamické ukázky policistů.

Soutěže se zúčastnilo 38 týmů. První příčku obsadili zástupci Střední školy André Citroëna Boskovice, na druhém místě se umístili studenti Střední průmyslové školy a VOŠ Brno, Sokolská a třetí pak studenti z Gymnázia Židlochovice.

Prvních pět týmů bude jižní Moravu reprezentovat v souboji se zástupci z Kraje Vysočina a Olomouckého kraje, který se uskuteční 10. října 2019 a hostit jej bude opět Brno.