Mechanik strojů a zařízení

Přihláška ke studiu (PDF) Školní vzdělávací program (PDF) Informace o přijímacím řízení

KÓD OBORU: 23-44-L/01

NÁZEV OBORU: MECHANIK STROJŮ A ZAŘÍZENÍ 

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM: MECHANIK SEŘIZOVAČ CNC STROJŮ

DÉLKA STUDIA: 4 ROKY

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ: STŘEDNÍ S MATURITOU


Je tento maturitní obor pro tebe?

Jsi manuálně zručný, ve škole ti to jde a baví tě objevovat, jak věci fungují? Chceš pracovat v oboru, který má skvělé uplatnění a kde platy rostou závratným tempem? Matematika a fyzika pro tebe nejsou sprostá slova  a chceš se naučit, jak sestavovat, seřizovat, uvádět do provozu i programovat stroje? Zkrátka chceš studovat obor, ve kterém se nudit nebudeš? Pak je tenhle obor přímo pro tebe!

Jaké budeš mít uplatnění?

O uplatnění se bát nemusíš – jako absolvent tohoto oboru budeš mít nejspíš několik nabídek práce najednou. Uplatníš se například při uvádění nových strojů do provozu ve firmě, která stroje přímo vyrábí, jako servisní technik při kontrole strojů ve firmách nebo jako programátor CNC strojů. Taky můžeš pokračovat na vysokou školu a zdokonalit své znalosti v oboru.

Pár dalších důvodů, proč jít na tento obor:

  • Naučíš se vše potřebné pro práci se stroji – sestavovat je i demontovat, seřizovat i programovat a opravovat je i udržovat.
  • Díky praxi se o uplatnění bát nemusíš – nabídky práce se jen pohrnou.
  • Praxi ve škole budeš mít u nových CNC strojů.
  • Praxi budeš mít i ve firmách – reálně si tak vyzkoušíš, co tě čeká v budoucím zaměstnání a třeba rovnou dostaneš nabídku práce.
  • Díky maturitě máš možnost pokračovat na vysokou školu a rozšířit si znalosti i uplatnění.

 

Reference studentů:

Jirka

student III. ročníku

Na škole mě zaujala nabídka strojírenských oborů. Na této škole jsem již úspěšně vystudoval obor Obráběč kovů a pak se mi naskytla možnost jít na čtyřletý maturitní obor Mechanik seřizovač. A protože je to podobný obor, mohl jsem nastoupit rovnou do třetího ročníku. Na praxích v oboru Obráběč kovů jsem získal opravdu hodně zkušeností jak na klasickém soustruhu a frézce, tak i na moderních CNC strojích. Škola mi nabídla zúčastnit se pracovního výjezdu v zahraničí v rámci programu Erasmus+ a to úplně zadarmo. Byli jsme 14 dnů v Maďarsku. Moc mě baví angličtina, takže jsem rád, že jsem si mohl angličtinu procvičit přímo v praxi.


 

Radek

student IV. ročníku

Škola je blízko mého bydliště a nabízí velmi zajímavé obory, s učiteli i se spolužáky vycházím skvěle. Baví mě technologie, protože se dozvídám co a jak funguje. Na praxi využíváme nové moderní CNC stroje. Zúčastnil jsem se zahraniční pracovní stáže v rámci programu Erasmus+. Strávili jsme 2 týdny v Maďarsku, kde jsme navštěvovali odborné firmy a zároveň pilovali angličtinu, takže pro mě nezapomenutelná zkušenost.


 

 

David

absolvent

Škola je kousek od mého bydliště, navíc se mi líbí jak škola hezky vypadá a jak je moderně vybavená. Na škole se mi líbilo dost, dokonce teď zvažuju pokračování ve studiu, ještě bych chtěl získat výuční list v oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje, kde získám zadarmo kvalifikaci pracovníků v eletrotechnice podle vyhlášky 50, navíc můžu nastoupit rovnou do druháku. Na praxi oceňuju kvalitní stroje na obrábění nebo třeba 3D tiskárny, se všemi stroji nás mistři obětavě naučili pracovat.


 

 Počet vyučovacích hodin za týden  I II III IV
 Český jazyk a literatura 3 3 4 4
 Cizí jazyk 3 3 4 4
 Občanská nauka - 1 1 1
 Dějepis 2 - - -
 Matematika 3 3 4 4
 Fyzika 2 2 - -
 Chemie 2 - - -
 Biologie a ekologie 1 - - -
 Tělesná výchova 2 2 2 2
 Informační a komunikační technologie 2 2 - -
 Ekonomika - - - 3
 Technická dokumentace 2 1 - -
 Materiály 1 1 - -
 Strojnictví - 2 - -
 Mechanizmy a stroje - 2 2 2
 Automatizační technika - - - 1
 Číslicová technika - - 2 1
 Technologie 1 1 2 3
 Elektrotechnika 2 - - -
 Měření a diagnostika - - 2 1
 Odborný výcvik 6 9 9 6
 Celkem hodin 32 32 32 32

 

Fotogalerie