Přihláška ke studiu (PDF) Školní vzdělávací program (PDF) Informace o přijímacím řízení

KÓD OBORU: 39-41-L/01

NÁZEV OBORU: AUTOTRONIK

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM: AUTOTRONIK

DÉLKA STUDIA: 4 ROKY

DOSAŽENÉ VZDĚLÁNÍ: STŘEDNÍ S MATURITOU


Je tento maturitní obor pro tebe?

Máš rád auta a ve škole ti to jde? Chceš pracovat v oboru, který má budoucnost a pořád se vyvíjí? Baví tě zjišťovat, jak věci fungují a chceš si udělat řidičák na auto i náklaďák zdarma? Chceš mít práci jistou a vydělávat dobré peníze? Bavilo by tě pracovat s auty, s technikou pro určování závad a zároveň vědět, jak opravit i ty nejzávažnější závady? Pokud tě předchozí řádky zaujaly, pak je tenhle obor přímo pro tebe!

Jaké budeš mít uplatnění?

Nejspíš už při studiu budeš mít budoucí práci jistou. Po kvalifikovaných lidech je ohromná poptávka, a proto se o uplatnění bát nemusíš. Můžeš pracovat jako servisní technik vozidel u hasičského záchranného sboru, přijímat vozidla na technickou kontrolu nebo pracovat v autorizovaném servisu a věnovat se kontrole jen jedné značky aut. Nebo si otevřeš autoservis vlastní!

Pár dalších důvodů, proč jít na tento obor:

  • Dozvíš se vše o autech – jak fungují, o jejich konstrukci a jak zjišťovat a odstraňovat závady.
  • Díky praxi si reálně vyzkoušíš, co tě v budoucím zaměstnání čeká.
  • V tomhle oboru je budoucnost – auta už nikdy nebudou jednodušší a kvalifikovaných odborníků bude potřeba.
  • Získáš řidičák na auto a náklaďák zdarma a ušetříš tak spoustu peněz!
  • Máš možnost pokračovat na vysokou školu a zdokonalit se v tom, co tě baví.

 

Reference studentů:

Pavlína

studentka III. ročníku

Chtěla jsem chodit na školu, týkající se aut, protože mě auta baví. Skvělá výhoda je, že si můžu udělat řidičský průkaz B a C úplně zadarmo. Učitelé i mistři vyjdou vždy vstříc, když něčemu nerozumím, vysvětlí mi to. Navíc ráda plavu a ve škole je bazén, takže mě moc baví i tělocvik.


 

Lukáš

student III. ročníku

Tuto školu jsem si vybral, protože má moderně vybavené dílny a učebny. Nejvíce mě baví odborný výcvik a odborné předměty, kde se dozvím spoustu nových a zajímavých věcí v mém oboru. Mistři ví, o čem mluví. Na pracovišti máme moderní diagnostiku a všechno nářadí, co je potřeba.Pavel

absolvent

Vždy jsem měl rád vše co se týkalo autokultury, proto tato automobilní škola byla pro mě jasná volba. To co jsem se ve škole naučil jsem uplatnil v DAFu jako automechanik, v Opelu jako přijímací technik, v Nissanu jako vedoucí dílny, v Mercedesu jako mistr dílny a nyní mám vlastní dílnu CarBrothers na klasické vozy.Petr

absolvent

Na školu mě přivedl můj vztah k autům a technice a v okolí to byla jediná škola, která tyto kritéria splňovala. Na studijní období mám dobré vzpomínky. Učitelé byli vstřícní a snažili se nám studentům pomáhat, vždycky jsme spolu dobře vycházeli. Mezi nejoblíbenější předměty bych zařadil určitě ty odborné, zaměřené na opravy a údržby aut, protože auta jsou moje srdcová záležitost a již šest let jezdím automobilové závody. Naučil jsem se novým věcem a musím ocenit různé výměnné akce, které jsem absolvoval (2x Slovensko), to bylo pro mě zase něco nového. Získané znalosti i vědomosti jsem určitě uplatnil. Obsluhuji různé speciální čistící stroje, jezdím s dodávkou, nákladními automobily se speciálními přívěsy, a k tomu patří jejich údržba. Jsem spolumajitelem malé firmy na průmyslové čištění a speciální práce.

 

  
 
Videoprezentace oboru

 

 

 Počet vyučovacích hodin za týden  I II III IV
 Český jazyk a literatura 3 3 4 4
 Cizí jazyk 3 3 4 4
 Občanská nauka - 1 1 1
 Dějepis 2 - - -
 Matematika 3 3 3 3
 Fyzika 2 2 - -
 Chemie 2 - - -
 Biologie a ekologie 1 - - -
 Tělesná výchova 2 2 2 2
 Informační a komunikační technologie 2 2 - -
 Ekonomika - - - 3
 Technická dokumentace 3 - - -
 Strojnictví 1 1 - -
 Technická mechanika - 2 - -
 Strojírenská technologie 1 1 - -
 Automobily a opravy 1 1 2 2
 Elektronika a měření - 2 2 3
 Elektronika - - 1 1
 Řízení motorových vozidel - - 2 -
Profesní příprava - - - -
 Odborný výcvik 6 9 9 6
 Celkem hodin 32 32 32 32
Fotogalerie