Naši studenti na pracovní stáži v Barceloně!
Škola AC » Aktuality » Naši studenti na pracovní stáži v Barceloně!

Studenti SŠ André Citroëna opět uspěli v zahraničí

 

18 studentů a 2 pedagogové se v druhé polovině září účastnili další pracovní stáže v rámci projektu Erasmus+, tentokrát v Barceloně, centru Katalánska a současně druhém největším městě ve Španělsku.

Jejich pracovní stáž byla financována z prostředků EU a studenti během ní 14 dnů pracovali v 9 firmách po celé Barceloně, kam dojížděli samostatně nebo ve skupinkách metrem a autobusem. Stáže se účastnili studenti oborů automechanik, autotronik, informační technologie a opravář zemědělských strojů. Studenti odvedli vynikající práci a byli hodnoceni jako nejšikovnější ze všech škol a zemí, které jsou do tohoto programu zapojeny.

Ve svém volném čase studenti poznávali krásy historické i moderní Barcelony, která opravdu stojí za vidění, a počasí dokonce dovolilo i koupání v moři a opalování na pláži. Ale věřili byste, že uprostřed rušného velkoměsta potkáte spořádaně na přechodu rodinku divočáků? I takové zážitky studenti během svého pobytu nasbírali.

Myslím, že pracovní stáž stoprocentně splnila svůj účel – studenti během 14 dnů odvedli dobrou práci, poznali nová místa, procvičili angličtinu a především zjistili, že se dokáží postarat sami o sebe v neznámém prostředí.

 

PhDr. Zorka Kubišová

Koordinátorka projektu Erasmus+

SŠ André Citroëna