POMÁHÁME V BOJI PROTI KORONAVIRU 3D TISKEM
Škola AC » Aktuality » POMÁHÁME V BOJI PROTI KORONAVIRU 3D TISKEM

Na naší Střední škole André Citroëna v Boskovicích jsme se zapojili do pomoci lidem v první linii. Naši učitelé si vzali domů školní 3D tiskárny a pustili se do výroby ochranných štítů. Každý kus se počítá! 

ipojili jsme se ke skupině dobrovolných tiskařů 3D tiskem proti COVID-19", kte tiskne po celé České republice a poskytuje štíty zdarma všem, kdo je potřebuje. My jsme dokázali vytisknout součástky na čtyřicet štítů, které jsme odvezli na sběrné místo do Brna, kde další dobrovolníci štíty zkompletovali a štíty putují k doktorům, sestřičkám, hasičům, policistům, záchranářům a dalším lidem vprvní linii. 

Dále pokračujeme v tisku a vlastní kompletaci celých štítů v jiné verzi. Deset kompletních štítů jsme poslali do lékárny v Jevíčku a čtyřicet štítů do blanenské Charity. Ta štíty používá při návštěvách u klientů. Také jsme 10 kusů předali na sanitky v Boskovicích a udělali radost chlapcům v 1. linii. 5 kusů putovalo do logopedické poradny v Boskovicích, 30 kusů na ZŠ Svitávka, 15 kusů na ZŠ Bořitov. Také jsme obdarovali 30 kusy MŠ Boskovice a vyrábíme dál...

V tuto chvíli nadále pracujeme na výrobě dalších ochranných štítů. V případě Vašeho zájmu o štíty se prosím ozvěte přímo jednomu z našich tiskařů janicek@skolaac.cz (608 618 345). 

Obrovské díky patří všem dobrovolníkům, kteří jsou do akce zapojeni a ve svém volném čase se věnují této záslužné činnosti. Děkujeme také firmě VPO OKNA Svitavy, s.r.o., která nám poskytla finanční dar, abychom mohli nakoupit potřebný materiál.

 

Kontaktní osoba: Mgr. Jana Kotlanová

kotlanova@skolaac.cz

725 983 283


Fotogalerie