Střední škola André Citroëna slavnostně otevřela Centrum výuky strojírenských a elektrotechnických oborů téměř za 50 milionů korun!
Škola AC » Aktuality » Střední škola André Citroëna slavnostně otevřela Centrum výuky strojírenských a elektrotechnických oborů téměř za 50 milionů korun!

Dne 8. února 2019 proběhlo slavnostní otevření dílen odborného výcviku strojního obrábění na odloučeném pracovišti na ulici Dřevařská, kde došlo v rámci programu IROP k úspěšné kompletní výměně veškerého strojního vybavení pro studium učebního oboru Obráběč kovů, maturitních oborů Mechanik strojů a zařízení, Informační technologie i dalších oborů, které lze studovat na Střední škole André Citroëna. Dále byly 8. února 2019 slavnostně uvedeny do provozu nové moderní svářecí stroje v budově svářečské školy na náměstí 9. května. Během tříletého projektu došlo také k realizaci venkovních terénních úprav zelené plochy v areálu Centra, k modernizaci vnitřních prostor pracoviště i sociálních zařízení a zkvalitnění vnitřní konektivity školy.

Cílem je projektu je zlepšit kvalitu výuky na Střední škole André Citroëna a zvýšit tak připravenost absolventů pro potřeby trhu práce. „Věřím, že tato investice přispěje ke zvyšování úrovně přípravy žáků tak, aby byli připraveni na očekávání zaměstnavatelů“, uvedla při úvodním projevu členka Rady Jihomoravského kraje JUDr. Jana Pejchalová.

Senátorka a zastupitelka města Boskovice Jaroslava Vítková i starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek popřáli na závěr projevů novému Centru výuky, žákům i učitelům úspěch v používání všech nových strojů.

Tento projekt byl realizování díky podpoře EU a Jihomoravského kraje, včetně Střední školy André Citroëna.

Součástí celého slavnostního odpoledne byla i prohlídka zrekonstruovaného bazénu, představení expozice školní sbírky historických strojů a prezentace firmy CL Junior Auto Boskovice, včetně předváděcích jízd ve vozidlech Citroën C5 Aircross, C3 Berlingo a C4 Cactus. Celou akci také podpořil ředitel značky Citroën na českém trhu František Neumann, který všem hostům představil nový automobil Citroën C5 Aircross – SUV nové generace.

Slavnostního odpoledne se zúčastnilo přibližně 90 hostů.